Fotografia

Długo zbierałem się do stworzenia nowej kategorii z moją fotografią.

Ci którzy mnie znają wiedzą, że fotografia to jedna z moich pasji tak jak malowanie. Długo się zbierałem do założenia na mojej stronie zakładki z fotografią z prostej przyczyny fotografia ta w dużej mierze miała związek z moim zamiłowaniem do podróży to raz, a dwa ponieważ swoją przygodę z lustrzankami cyfrowymi zacząłem od marki Sony od Alfy 37. Dopiero niedawno dorobiłem się zestawu obiektywów na bazie, których mogę się już pobawić w cudzysłowiu w jakieś poważne eksperymentalne fotografowanie.

Dzisiaj kiedy już przesiadłem się na Alfę 77II mogę już troszkę poeksperymentować.

Na dzień dzisiejszy udało mi się skompletować parę fajnych obiektywów i tak w kolejności ogniskowej są to :

-Samyang 8 mm 3.5

-Sigma 17-35 mm 2.8

-Sony SAM 35 mm 1.8

-Minolta AF 50 mm 1.7

-Albinar 135 mm 2.8

-Tamron Macro 70-300 4

-Samyang MC 500 5.6

-MTO 1000 8

Niebawem może dorobię się upragnionego Tamrona 150-600, którego brakuje mi do pełni szczęścia bo Samyang jako super tele jest okropny. Używam go od czasu do czasu, ale chyba tylko jako ciekawostki. Miłośników Nikona zmartwię, bo nie wiem czemu ale mi nie leży. Może dlatego, że wychowałem się na Sony A37 i przyzwyczaiłem się do podglądu na żywo, czego nie mają lustrzanki z podnoszonym lustrem, może dlatego że Alfy wydają mi się bardziej ergonomiczne jeśli chodzi o wszelkie pokrętła i ustawienia, ale głównie z tego powodu, że kupiłem na próbę Nikona 3200, bo chciałem spróbować czegoś innego i nie powalił mnie ani jakością zdjęć, wyświetlaczem czy intucyjnością obsługi. Do tego zanim pozwoliłem sobie napisać dzisiejszy artykuł pobawiłem się jeszcze raz czułością na wysokich ISO i nie ma szału, więc gadanie miłośników Nikona, że jest lepszy na wysokich czułościach jakoś do mnie nie przemawia. Zostanę nadal wierny Sony. Kiedyś myślałem, że te powalające foty, które nieraz widzę na portalach czy fejsie w dużej mierze są kręcone i tylko co niektórzy mówią szczerze o tym, że przedstawione przez nich fotografie są wielokrotnie przepuszczane przez programy do obróbki obrazo. Niewątpliwie to jedna z wielu zalet fotografii cyfrowej, nie mniej jednak dla przeciętnego amatora była pewnie powodem nie jednego doła i frustracji podczas oglądania swoich fotek.

 

Reklamy

Moje malowanie, obrazy, podróże po galeriach, BWA, z życia Aktywnej Grupy Twórców, moje inspiracje, Rzeszów, sztuka, rzeźba

%d blogerów lubi to: