Anna Baran, Tomasz Boruch, obrazy, sztuka, wystawy

Wystawa Anny Baran – Jarosław 2014

Dzisiaj relacja z wycieczki do Jarosławia, w którą wplotłem zwiedzanie jarosławskich galerii.

Relacje z moich wycieczek znajdziecie na stronie o moich podróżach. Tutaj trochę informacji ogólnych. Nie wiem dlaczego sam Jarosław nigdy nie wzbudził mojego większego zainteresowania.

Może z racji pasji do malowania zainteresowałem się nim szerzej. Okazało się, że miasto ma bardzo bogatą tradycję artystyczną, a to za sprawą kultowego liceum plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego. Samo miasteczko jest bardzo urokliwe ze wspaniałym rynkiem pełnym renesansowych kamienic, podcieniami i kilkoma muzeami.

Jarosław, Tomasz Boruch, obrazy, sztuka, wystawy
Rynek Jarosław

W kamienicy Rynek 5 znajduje się Centrum Kultury i Promocji Jarosławia z licznymi ekspozycjami i słynną galerią u Attavantich. Obok w kamienicy Rynek 6 ma swoją siedzibę Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury gdzie mają miejsce różne wydarzenia artystyczne.

Wystawa Anny Baran miała miejsce w budynku Miejskiego Ośrodka kultury przy ulicy Mickiewicza 6 w tzw. Małej Galerii.

Anna Baran, Tomasz Boruch, obrazy, sztuka, wystawy
Anna Baran, Tomasz Boruch, obrazy, sztuka, wystawy

Artystka z urodzenia rzeszowianka jest osobą o bardzo szerokich horyzontach. Wystarczy wspomnieć, że jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Budownictwa, a także edukacji artystycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików należy od 2003 roku, a obecnie jest asystentem w Pracowni Inżynierii Architektonicznej na URz. Poniżej kilka zdjęć obrazów artystki – Anna Bara jeszcze raz. Zapraszam.